k navigaci

Rok 2016

VÝROČNÍ ZPRÁVA MLADÝCH HASIČŮ ZA ROK 2016

K dnešnímu dni má náš sbor 43 mladých hasičů.

Pod vedením  Dagmar Parákové, Andreji Sedlákové, Miloše Klíče a Petra Žáčka se scházejí pravidelně jednou týdně.

Od jara do podzimu v prostorách hasičské zbrojnice, kde se připravují na soutěže a od listopadu navštěvují místní sportovní halu, kde hrají různé hry a pořádají soutěže.

V letošním roce se mladí hasiči zúčastnili těchto soutěží a akcí:

První soutěž nás čekala 13. února na Suchém. V Suchovském šmodrchu jsme s mladšími vyhráli a starší skončili druzí.

20. března jsme s dětmi vynesli Moranu do místního potoka, abychom zahnali zimu a přivítali jaro.

28. května jsme se vydali na celodenní výlet do lanového centra Velká dohoda do Holštejna. Tam si mnohé děti sáhly až na dno svých sil, buď na opičí dráze, nebo na lanovce.

18. června jsme zavítali opět na Suchý na Pohár starosty v požárním útoku. Mladší si vybojovali 1. místo a starší 4. a 5. místo.

26. června jsme byli na Memoriálu Bohumila Andrlíka na Okrouhlé, kde mladší opět vyhráli a starší skončili na krásném 2. a 3. místě.

2. července naši úplně nejmenší hasiči zpestřili program oslav našeho sboru požárním útokem.

Hned druhý den jsme vyrazili na Velenov na Memoriál Miroslava Ošlejška kde mladší byli 3. a 7. a starší 3. a 5.

4. září jsme byli na soutěži v Ludíkově, kde si děti zopakovaly školní vědomosti a vyzkoušely různé dovednostní disciplíny. zde mladší skončili na 10. a starší na 4. místě

Poslední a nejdůležitější závod nás čekal na Okrouhlé a to závod požární všestrannosti. Byl to boj o poslední body do celoročního okrskového závodu. Mladší zde skončili na 5. a 10. místě a starší na 3. místě. Toto umístění nám stačilo na to , abychom dostali to nejcennější.

Mladší hasiči obhájili už po třetí první místo v okrsku a starší se posunuli z loňského druhého místa také na stupeň nejvyšší.

Tímto jsme letošní sezonu ukončili a od listopadu chodíme opět do sportovní haly, kde hrajeme různé hry a vylepšujeme si kondičku na příští rok.

Na závěr bych chtěla poděkovat vedoucím a všem, kteří nám pomáhají při organizaci a pořádání akcí, za ochotu a strávený čas, který dětem věnují a hlavně za trpělivost, které je někdy hodně potřeba.