k navigaci

Rok 2022

VÝROČNÍ ZPRÁVA MLADÝCH HASIČŮ ZA ROK 2022

K dnešnímu dni má SDH Žďárná 23 mladých hasičů. Pod vedením Dagmar Parákové, Tomáše Chlupa, Petra Žáčka a Andrei Sedlákové se pravidelně připravují na různé soutěže.

Letos jsme soutěžili jen za mladší družstvo. Starší nám odrostli, tak si musíme od začátku vychovat další skvělý tým.

- Sezonu jsme zahájili 2.dubna na soutěži Suchovský šmodrch, kde jsme jsme si vyuzlovali 4. místo.

- Další soutěž nás čekala 11. června na domácí půdě. Pro mladé hasiče to byla novinka v podobě závodu TFA. Bojovalo se v tříčlenných družstvech.

Soutěž zahájila střelba, po které následovalo překonání překážky a roztažení  hadic, dále bylo motání 2 ks hadic a odložení do boxu. Další částí soutěže byl běh tunelem s barelem a údery v hamerboxu. Vše uzavírala disciplína transport figuríny na danou vzdálenost do cíle. Mnozí si sáhli na dno svých sil, ale i tak se nám podařilo získat naši první nejcenější medaili.

- 18. června jsme si vybojovali třetí místo na Suchým v Poháru starosty SDH.

- Poslední závod před prázdninami nás čekal 3.července na Velenově. Tam Žďáreňáci obsadili opět třetí příčku.

- Podzimní sezonu jsme zahájili 25. září na Okrouhlé. V Branném závodě jsme podruhé zazářili a vybojovali další zlato.

- Poslední závod tohoto roku byl v Ludíkově. Vědomostní soutěž Memoriál Josefa Šindelky jsme zvládli skvěle a v okrskovém bodování jsme získali 2 místo.

Na tomto memoriálu proběhlo i vyhlášení celoroční soutěže O pohár starosty okrsku Benešov.

V letošní sezoně jsme vybojovali krásné třetí místo.

-Také jsme se zúčastnili obecní akce Uspávání broučků. Broučky jsme si vyrobili společně s některými rodiči v hasičské zbrojnici a po té prošli obcí v lampionovém průvodě. Nakonec jsme uložili broučky do domečku a opekli si společně párky.

Zimní sezonu trávíme ve sportovní hale. Zde si děti vylepšují svoji kondici. Společně jsme si nacvičili malé překvapení, které uvidíte na Mikulášské nadílce. V novém roce začneme s přípravou na novou sezonu.

Nakonec bych chtěla poděkovat Všem, kteří nám pomáha s přípravou na soutěže.