k navigaci


Rok 2019

VÝROČNÍ ZPRÁVA MLADÝCH HASIČŮ ZA ROK 2019

K dnešnímu dni má SDH Žďárná 28 mladých hasičů a dorostu. Pod vedením Dagmar Parákové, Václava Ošlejška a Tomáše Chlupa se pravidelně připravují na různé soutěže.

Letos jsme soutěžili jen za starší družstvo. Malé hasiče nemáme.

- Sezonu jsme skvěle zahájili 23.února na soutěži Suchovský šmodrch, kde jsme vyhráli první místo. Za jednotlivce si vyuzlovala druhé místo Renka Kavanová.

- 8. června jsme si vybojovali také první místo opět na Suchém v Poháru starosty SDH.

- Další soutěž nás čekala 15. června na domácí půdě. Pro mladé hasiče to byla novinka v podobě závodu TFA. Bojovalo se v tříčlenných družstvech.

Soutěž zahájila střelba, po které následovalo překonání překážky a roztažení  hadic, dále bylo motání 2 ks hadic a odložení do boxu. Další částí soutěže byl běh tunelem s barelem a údery v hamerboxu. Vše uzavírala disciplína transport figuríny na danou vzdálenost do cíle. Mnozí si sáhli na dno svých sil, ale i tak se nám podařilo získat první a druhé místo.

Za jednotlivce bezkonkurenčně vyhrál Pepa Kočvara.

- Týden na to, tj. 23. června jsme soutěžili na Okrouhlé na Memoriálu Bohumila Andrlíka.

Odtud jsme si opět přivezli zlato.

- Poslední závod před prázdninami nás čekal 30. června na Velenově. Tam Žďáreňáci dokázali, že jsou opravdu nejlepší a opět vyhráli.

- Podzimní sezonu jsme zahájili 22. září na Okrouhlé. V Branném závodě jsme skončili na čtvrtém místě.

- Poslední závod tohoto roku byl v Ludíkově. Vědomostní soutěž Memoriál Josefa Šindelky jsme zvládli na jedničku a opět získali kov nejcennější.

Na tomto memoriálu proběhlo i vyhlášení celoroční soutěže O pohár starosty okrsku Benešov. Po tak mimořádně úspěšné sezoně jsme si nemohli odvést nic jiného než zlato, které jsme obhájili již po čtvrté.

Poslední akce tohoto roku byl výlet do Brna. Hlavním cílem naší expedice byla návštěva hasičské stanice Lidická. Zde jsme si mohli prohlédnout veškerou techniku, kterou profesionální hasiči používají při zásahu. Nahlédli jsme do zázemí stanice a velice zajímavá byla prohlídka Krajského operačního střediska, kde se přijímají veškerá tísňová volání Jihomoravského kraje. Velkým zpestřením bylo, že jsme zažili opravdový hasičský výjezd. Mohli jsme pozorovat, jak jsou na stanici všichni sehraní a jak rychle se dokážou seběhnout, obléknout a vyrazit k zásahu.

Další naše kroky vedly na hrad Špilberk. Zde jsme si prohlédli velice zajímavou výstavu věnovanou Baronu Trenckovi, zdolali jsme hradní věž, odkud jsme měli celé Brno jako na dlani a poté jsme sešli do hradního podzemí, kde je velice známý žalář Kasematy.

Výlet jsme zakončili na Moravském náměstí. Ti nejodvážnější se svezli na obrovském Ruském kole, odkud je nádherný výhled do širokého okolí.

Nakonec bych chtěla poděkovat Všem, kteří nám pomáhali s přípravou na soutěže a hlavně dětem, které jsou prostě úžasné.