k navigaci


CAS 32 T815

Cisternová automobilová stříkačka CAS 32/8200/800 – S3R je speciální vozidlo určené k rychlému zásahu při hašení požárů vysoce hořlavých látek i v místě s nedostatkem vody. Řadí se mezi těžké cisterny určené k zásahu vodou i pěnou. Lze ji úspěšně použít jak v běžné požární službě, tak v chemických závodech, rafineriích, ve skladech hořlavých látek, na letištích a všude tam, kde je vysoké riziko požárního nebezpečí. Výkonové parametry podvozku, velké obsahy nádrží hasicích látek a vysoký výkon čerpacího zařízení jsou předpokladem rychlé likvidace nebezpečných požárů i v případě těžkých klimatických podmínek. Ve výbavě vozidla jsou dýchací přístroje, plovoucí čerpadlo,elektrocentrála, kalové čerpadlo a motorová řetězová pila.
cas32

před repasí

tatra

po repasi

Technické údaje:


Délka:  8 510 mm
Šířka:   2 500 mm
Výška:  3 350 mm
Celková hmotnost: 22 500 kg
Motor:    vznětový vzduchem chlazený 12 válec
Hasiva: 8200 l vody, 800 l pěnidla
Čerpadlo: jednostupňové odstředivé 0,8 MPa – 3200 l/min

V roce 2012 byla provedena rekonstrukce CAS 32 T815

Dne 23.3.2012 v dopoledních hodinách si převzala po třech měsících čekání zásahová jednotka SDH Žďárná repasovanou cisternu CAS 32 T815 z dílen firmy Komet Pečky s.r.o.

Koncem roku 2011 byla po výběrovém řízení zadána repase firmě Komet Pečky s.r.o. A v  lednu 2012 bylo vozidlo odvezeno do této firmy. Tatra byla vyrobena v roce 1992 a zakoupena jednotkou podnikových hasičů Milo Olomouc. Naše obec ji zakoupila od této firmy v roce 2001.

Vybavení vozu

Vybavení vozu bylo uzpůsobeno potřebám JSDH Žďárná. V pravé přední skříni je uložena na výsuvném platu elektrocentrála Heron 5,5 kw spolu s příslušenstvím elektr. stožáry,prodlužovacími kabely a halogeny, držáky na tři dýchácí přistroje náhradní láhve a dva ochranné obleky OL2 vše uloženo také na výsuvném platu.

V pravé zadní skříni se nachází dva hasicí přístroje, kalové elektrické čerpadlo,hadice C a B a jiné potřebné armatury.

U skříně čerpadla najdeme mimo jiné dva kusy plnících hadic, nadzemní hydrantový nástavec a klíč jak k nadzemnímu hydrantu tak k podzemnímu.

Levá zadní skříň je vybavena podobně jako pravá zadní skříň hadicemi a všemi potřebnými prostředky  pro zásah s vodou jako jsou proudnice, přiměšovač, rozdělovač a jiné armatury.

V levé přední skříni jsou uloženy dvě řetězové motorové pily s příslušenstvím,plovoucí čerpadlo Honda, čtyři přepravky ve kterých je uložen potřebný materiál pro zásah na olejové havárie sorbenty sorpční podložky a hady, další obsahuje zásahy na vodě brodící kalhoty a pláštěnky, další je přizpůsobena na zásahy likvidace obtížného hmyzu.Poslední přepravka je vybavena sadou nářadí , lany opasky a jinými potřebnými věcmi na technické zásahy.

Na plošině se nachází bedna s ženijním nářadím, prostor pro přejezdové můstky, výsuvná lafetová proudnice, nastavovací žebřík, dva 40 l. barely jeden se sorbentem a druhý prázdný a dva 20 l. kanistry s pěnidlem.

Za levou přední skříní byla ještě zhotovena speciální skříň, která bude sloužit jen pro zdravotní materiál.

Při této repasi byla provedena výměna vodní nádrže ,generální oprava čerpadla,nové oplechování a olakování jak nástavby tak kabiny.Tato akce byla provedena díky dotaci z JmK a také díky obecnímu zastupitelstvu, které tuto akci podpořilo a schválilo dalších 30 % finančních prostředků této dotace z obecního rozpočtu.

Velké díky celé firmě Komet Pečky v čele s Milošem Zedníkem za skvělou práci, výborné, slušné a vždy vstřícné jednání. Všem ji můžeme jen doporučit.

 

fotogalerie zde