k navigaci


Osobní výstroj a výzbroj

 

Zásahový ochranný oblek pro hasiče ZAHAS IV - ekonomický model, EN 469:1997

Dvoudílný, vícevrstvý zásahový oděv. Vnější materiál 100% FR bavlna DALETEC (hmotnost 250 g/m2). Vyjímatelná termoregulační vložka s nalaminovanou PU vlhkostní bariérou (hmotnost vložky 498 g/m2). Reflexní žluto-stříbrné pruhy 5cm a nápis HASIČI na materiálu 3M SCOTCHLITE. Barva oděvu - námořnická modř. Nový střih 2009: krátká verze kabátu, zip ke krku, kapsa na pitný režim a nůž, vnitřní náprsní kapsa pod legou, pozor na obleku již nejsou suché zipy pro hodnostní a pomocné značení a jmenovku.

oblek

 

Zásahové rukavice CAROLINE s membránou

Čtyřvrstvá kombinovaná rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je textilní materiál Nomex®. Dlaň je vyrobena ze speciálně upravené, teplu, vodě a oděru odolné kůže – hovězí štípenky, zajišťující maximální citlivost a komfort při práci. V dlani rukavice je použita kožená výztuha. Na hřbetu rukavice je Kevlarová® výztuha, poskytující lepší ochranu v nejexponovanějších místech Rukavice je vybavena vysoce prodyšnou a voděodolnou membránou Porelle®, která zároveň tvoří bariéru proti bakteriím, krvi a chemickým látkám.

rukavice

 

Pracovní obuv SH 323

Holeňová obuv pro hasiče nártového střihu (ČSN EN 345-1, kategorie S3). Svršek: hladká, vodě odolná hovězinová úseň, podšívka lícová hovězinová úseň, stélka DRYSOHLE nebo CARBON s antimikrobiální úpravou a efektem tlumení nárazu. Podešev: nitril-kaučuk, odolná do 300 °C, antistatická, odolná vůči oleji a benzinu, připevněná technologií lepení.

boty

Pláštěnka model ZAHAS

Pláštěnka raglánového střihu s kapuci ve stojacím límečku, kapsička na radiostanici, vaková náprsní kapsička s klopou, 2 boční šíkmé kapsy s klopou. Materiál Collection 150+ (propustnost vodních par 5000-6000 g/m2/24 hod), gramáž 150 g/m2. Barva reflexní oranž nebo žlutá.

pláštěnka

 

Zásahová přilba MSA Gallet F1S

Zásahová přilba pro hasiče, Barva: Žlutozelená luminiscenční + pozlacený obličejový štít a vnitřní brýle.Velikost: 50 – 58 cm. Hmotnost: cca 1400 g. Standardní upínání s podbradníkem + zátylník, kandahárový úchyt ochranné masky. Certifikace podle EN 443.

přilba

 

Hasičská kukla s velkým otvorem styl „V“ (po ramena) NOMEX Comfort, EN 13911

Ochranná kukla s kulatým otvorem v provedení styl(po ramena). Materiál úplet NOMEX Comfort (93% m-aramid, 5% p-aramid, 2% antistatické vlákno), hmotnost: 285 g/m2, tm.modrá nebo tělová, ochrana hlavy, včetně krku a šíje.

kukla

Polohovací pás AP1/1 s karabinou

pás

Pracovní stejnokroj PS II.

 

ps 2

Lehký ochranný oblek proti sálavému teplu OL2

Je ochranný oblek proti sálavému teplu středního provedení. Oblek je dvoudílný. Všechny díly jsou sešity pevnými nehořlavými nitěmi (nomex).
Oblek je vyroben z materiálu: hliníkem pokovený paraamid (kevlar), podšívka-nomex, zip je kovový, zorník je skleněný vrstvený, pokovený. Dýchací přístroj s ochrannou maskou se nosí uvnitř obleku.
Přilba s pozlacenými skly.

Lehký ochranný oblek proti sálavému teplu
OL